در مصرف ویتامین E احتیاط کنید !

 

در مصرف ویتامین E احتیاط کنید !


پژوهشگران در آمریکا خاطرنشان کردند: در حالی که مصرف ویتامین E در کاهش خطر بروز بیماریهای قلبی - عروقی موثر است اما باید توجه داشت که دوز بالای این ویتامین می‌تواند سبب خونریزی از بینی شود.

به گزارش سلامت نیوز، مارگارت ترابر از دانشگاه ایالتی ارگون تاکید می‌کند که ویتامین E به دلیل قابلیتی که در کاهش خطر تشکیل لخته‌های خونی، حمله قلبی و در نهایت مرگ ناگهانی دارد شناخته شده است. اما این ویتامین به دلیل تداخل با ویتامین K که وجود آن برای لخته شدن خون ضروری است، می‌تواند باعث افزایش خونریزی شود.

در این تحقیق ترابر، مطالعات انجام شده روی ویتامین E را مورد بازبینی قرار داده است.

وی می‌گوید؛ یکی از مهمترین این پژوهش‌ها در زمینه مزایای ویتامین E در پژوهش بهداشت زنان صورت گرفته که طی آن 40 هزار زن سالم 45 سال به بالا 600 واحد بین المللی از مکمل‌های ویتامین E یا یک شبه دارو را یک روز در میان به مدت 10 سال مصرف کردند.

وی می‌گوید؛ در زنانی که از این مکمل‌ها مصرف کردند خطر مرگ ناشی از بیماریهای قلبی 24 درصد کاهش یافت اما در زنان 65 سال به بالا کاهش 26 درصدی مشکلات قلبی و عروقی و نیز کاهش 49 درصدی در نرخ مرگ و میر ناشی از این مشکلات و ناراحتی‌ها مشاهده شد.

ترابر تاکید می‌کند که این درصد بسیار مهم و قابل توجه است. اما در عین حال بسیاری از زنان تحت مطالعه دچار خونریزی بینی می‌شدند. گفتنی است که برای جلوگیری از خونریزی شورای غذا و تغذیه آمریکا در سال 2000 دوز محدودی بعنوان واحد استاندارد بین‌المللی را برای مصرف روزانه ویتامین E مشخص کرد.

/ 1 نظر / 14 بازدید
رضا

سلام در طب سنتی روش های جالب و شگفت انگیزی برای درمان ارائه می شود ، روش هایی که بعضا مغفول هستند ، اما اثربخشی چشمگیری دارند. یکی از این روش ها ، زالو درمانی است که کاربردهای بسیار متنوعی در درمان بسیاری از بیماری های متعارف و حتی صعب العلاج دارد. این روش درمانی در بسیاری از موارد هزینه و دردسر کمتری دارد و عوارض جانبی کمتری از خود به جا می گذارد. این روش درمانی به طور خاص اکنون در کشورهای پیشرفته برای درمان بیماری های قلبی ، مفصلی ، پوستی ، مغزی و عفونی به کار گرفته می شود. آشنایی با روش های طب سنتی می تواند اثر چشمگیری بر سلامت فردی و اجتماعی داشته باشد. جالب است بدانید که کرسی زالو درمانی دانشگاه سن پترزبورگ (MAPS) در مورد زالو درمانی توصیه می‌كند : "ما معتقدیم هر پزشكی اعم از جراح ، اونكولوژیست ، ارتوپد ، دندانپزشك ، ژنیكولوژیست و ... باید توانایی های درمانی زالو را بشناسد و از آن استفاده كند. زالو توانایی درمان گروه متنوعی از بیماری ها نظیر زخم معده ، كولیت ، پروستاتیت ، برونشیت ، ‌التهابات كبد و كیسه صفرا ، گاستریت ، هموروئید ، بیماریهای پوستی ، اسپاسم عضلانی ، واریس ، نازایی ، آدنوم پروستات ،