رکورد شکنی مخترع آملی در انتقال برق بدون سیم

رکورد شکنی مخترع آملی در انتقال برق بدون سیم

 

مخترع آملی توانست برق بدون سیم را تا مسافت بیست متر انتقال دهد

ساری - خبرگزاری مهر: یک مخترع آملی با تلاش سی ساله خود موفق شد سیستم انتقال برق را تا مسافت بیست متر بدون استفاده از سیم افزایش دهد و رکورد دنیا را نیز به نام خود ثبت کند.

محمدرضا نادعلی نژاد در این باره به خبرنگار مهر گفت: رکورد پیشین این اختراع در اختیار یک گروه تحقیقاتی و شرکت آمریکایی به نام اینتل با همکاری دانشگاه ماساچوست بوده که در انتقال برق تا فاصله فقط یک الی دو متر توفیق داشته است.

وی با بیان اینکه از سی سال گذشته تاکنون در بخش های الکترونیکی در کارگاه منزلش مشغول به کار بوده است، افزود: موضوع این اختراع از بیست سال گذشته آغاز شده بود و در چند سال گذشته شتاب بیشتری یافت.

وی اضافه کرد: در این مدت هم انتقال برق بدون سیستم تا شعاع ده متری با موفقیت همراه بود.

به گفته نادعلی نژاد، با کاربردی شدن این سیستم و اختراع، کلیه وسایل برقی بدون سیم فعالیت خواهند کرد.

وی در خصوص تکنولوژی انتقال برق بدون سیم گفت: بدون استفاده از سیم پیچ های بزرگ و غیرقابل حمل و بدون استفاده از هیچ سیم پیچی انتقال انرژی را تا فاصله بیست متر و با توجه به روش ابداعی می توان با تقویت قدرت خروجی دستگاه بیس، فواصل دورتر را نیز تحت شعاع امواج الکترومغناطیس قرار داد.

نادعلی نژاد در خصوص اینکه این دستگاه اختراعی وی عوارض زیست محیطی دارد یا خیر گفت: به هیچ عنوان این روش عوارض زیست محیطی ندارد بلکه در مصرف سوخت بنزین، خرابی باطری ها و آلودگی محیط زیست نیز بسیار مقرون به صرفه تر است.

وی با بیان اینکه در این مدت حدود 250 میلیون تومان برای این اختراع هزینه شده است، گفت: از چندین شرکت خارجی از جمله یک زوج آمریکایی خواهان این طرح بودند که به خاطر وطنم آنها را رد کردم.

این اختراع محمدرضا نادعلی نژاد به شماره 2746 در اداره کل شرکت ها و مالکیت صنعتی کشور به ثبت رسید.

/ 0 نظر / 8 بازدید